Media

Psycholog Toruń

Praca terapeutyczna w gabinecie to nie wszystko.  Zajmuję się także propagowaniem wiedzy z zakresu psychologii i pedagogiki w mediach, a także prowadzeniem warsztatów i szkoleń. Tu znajdziesz moje niektóre wystąpienia.

Wywiad w Radio PiK (posłuchaj) – Audycja Bywaj zdrów, „Czas pandemii zaowocował niestety zwiększoną podatnością dzieci i młodzieży na depresje. Psychologowie i psychiatrzy alarmują o znacznym wzroście ilości małych pacjentów, którzy podjęli próby samobójcze. Przymusowa izolacja sprzyjała wszelkiego typu zaburzeniom psychicznym u dzieci i teraz musimy sobie z tym poradzić. Jakie są niepokojące sygnały wysyłane przez dziecko dotknięte depresją? Czy i jak pomóc swojemu dziecku w wyjściu z depresji? Na te pytania odpowie w magazynie „Bywaj zdrów” pani Agnieszka Okulska – psycholog dziecięcy.”.

Wywiad w Radio PiK (posłuchaj) – Audycja Bywaj zdrów, „Czym jest autyzm? Co powinno niepokoić i zwracać uwagę rodziców? Jakie są możliwości wsparcia dzieci, osób z autyzmem. Autyzm, jako zaburzenie dotykające całej rodziny. Fakty i mity o autyzmie. Zachowania trudne u dzieci z autyzmem.”.

Wywiad w Radio PiK (posłuchaj) – Audycja Bywaj zdrów, „Dzieci i nowoczesne technologie. Uzależnienie od urządzeń ekranowych niesie ze sobą zagrożenie ze strony świata wirtualnego, co u dzieci – zwłaszcza tych najmłodszych – może obudzić szereg komplikacji.”.

Wywiad w Radio PiK (posłuchaj: cz.1, cz.2) – Audycja Recepta na zdrowie, „Odtwarzacze muzyki, nowoczesne urządzenia ekranowe, komputery… to wszystko może o tyle cieszyć, co i uzależnić – szczególnie najmłodszych użytkowników. Jak pomóc dziecku uzależnionemu od urządzeń elektronicznych czy Internetu, szczególnie gdy budzi się w nich agresja?”.

Wywiad w Radio PiK (posłuchaj: cz.1, cz.2, cz.3, cz.4) – Audycja Recepta na zdrowie, „Porozmawiajmy o autyzmie”.

Wywiad w Radio ESKA ROCK (posłuchaj) – Audycja DROGOWSKAZY, wszystko co najważniejsze (i najnowsze), w metodach diagnostycznych w sprawie autyzmu dzieci, młodzieży i dorosłych. Czy osoby z autyzmem mają w Polsce wystarczającą opiekę państwa? Czy mogą być w życiu szczęśliwe? Czy mają szanse na udane życie intymne w związku? Jak osoby z autyzmem widzą świat
i czego można się od nich nauczyć? W programie także szkodliwe mity na temat autyzmu.

Wywiad w Radio RDC (posłuchaj) – Audycja Wieczór RDC: Młodzież a technologia.
O zagrożeniach wynikających z korzystania z wirtualnego świata.

Wywiad w Radio ESKA (posłuchaj) – Kika słów o „Dniach autyzmu na Klamrze”. Inicjatywa miała na celu popularyzację wiedzy nt. zaburzeń ze spektrum autyzmu i zrealizowana we współpracy z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz kilkoma lokalnymi placówkami terapeutycznymi.

Wywiad w Polskim Radio (posłuchaj) – Audycja Cztery Pory Roku: „Czy zapominanie nazwisk lub kluczy to już powód do niepokoju? W którym momencie to problem?”

Komentarz ekspercki w gazecie M jak Mama (zobacz) – Artykuł „Nie kupię ci zabawki, bo sklepy są zamknięte…” Kiedy wolno okłamywać dzieci w dobrej wierze?

Komentarz ekspercki w gazecie M jak Mama (zobacz) – Artykuł „Czy przepraszać dziecko, gdy czujesz, że nie miałaś racji?”

Publikacja w książeczce dla dzieci Przygody Fenka – „Adopcja”, cykl Trudne sprawy.

Aby zobaczyć publikację kliknij w poniższe zdjęcie.

Reportaż w TVP3 (zobacz) – Materiał poświęcony inicjatywie „Dni autyzmu na Klamrze”.